با آقای مهندس میر علیرضا مهنا در مقاله 6 با موضوع (روایت ماجراجوی ایرانی در جنوبگان) آشنا شدید. ایشان یک سخنرانی علمی در تاریخ 23 آذر 98 در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی داشتند. در این مقاله که هفتمین مقاله مجله آنلاین ایران آنتارکتیک است به این سخنرانی پرداخته ام.

ابتدا آقای دکتر ابوالفضل صالح ریاست محترم مرکز تحقیقات جنوبگان ایران ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه که جمعی از اعضای هیئت علمی و کارشناسان پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی و همچنین فعالین فدراسیون کوه نوری بودند آقای مهندس میر علیرضا مهنا را معرفی کرده و از ایشان دعوت به سخنرانی نمودند.

آقای مهندس مُهنا سخنرانی خود را به موضوع انتقال تجارب در سفر به جنوبگان و شمالگان اختصاص دادند. ایشان علاوه بر انتقال تجارب خود در سفر به نواحی قطبی به تاریخچه پیشگامانه اکتشافات قطبی پرداختند. در مورد تشکیل معاهده جنوبگان و کمیته علمی تحقیقات جنوبگان (اِسکار) توضیحاتی را ایراد کردند و در مورد چگونگی سفر های قطبی و چرایی آن توضیحاتی دادند. و در انتها به سوالهای حاضرین پاسخ دادند.

فایل صوتی این سخنرانی در این مقاله در دسترس میباشد. شما را به شنیدن این سخنرانی دعوت میکنم.

لطفا نظر و پیشنهادات خودتان در مورد این مقاله و سایت ایران آنتارکتیک را در بخش ثبت دیدگاه با من در میان بگذارید. همچنین جهت ارتباط با آقای مهندس میر علیرضا مهنا و طرح سوال از ایشان میتوانید از بخش ثبت دیدگاه همین مقاله و همچنین مقاله 6 استفاده کنید.

در انتها از آقای دکتر بهروز ابطهی ریاست محترم پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برای تشکیل این جلسه سخنرانی ارزشمند و اجازه انتشار آن در سایت ایران آنتارکتیک تشکر مینمایم. همچنین از آقای دکتر ابوالفضل صالح ریاست محترم مرکز تحقیقات جنوبگان ایران بابت زحماتی که میکشند تشکر میکنم. و نیز تشکر ویژه از آقای منوچهر محمدی جهت تهیه عکس های این جلسه. من محمود قیم اشرفی دانشجوی دکتری تخصصی زیست شناسی دریا و عضو برنامه جامع جنوبگان ایران این مقاله را به شما تقدیم کردم.

در ادامه تصاویر و فایل پاورپوینت این سخنرانی را میتوانید مشاهده کنید.

با سپاس

محمود قیم اشرفی

عضو برنامه جامع جنوبگان ایران

دانشجوی دکتری تخصصی زیست شناسی دریا

تصاویر مربوط به سخنرانی علمی سفر به مناطق قطبی
 انتقال تجارب مهندس میر علیرضا مهنا